Aktualności

Konkurs na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną 2020 roku otwarty

Polskie Towarzystwo Informatyczne zaprasza do przesyłania zgłoszeń konkursowych na Najlepszą Książkę Informatyczną 2020 r. Celem konkursu jest uhonorowanie szczególnie wartościowych oryginalnych opracowań z zakresu informatyki i jej zastosowań, które zostały wydane w języku polskim nie wcześniej niż jeden rok przed rokiem edycji Konkursu (tj. w roku 2019 lub 2020).

Tegoroczny konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach:

1. publikacji naukowych,

2. podręczników i publikacji popularnonaukowych.

 

Zgłoszenia do Konkursu należy dostarczyć do dnia 16 marca 2020 r. poprzez wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie 3 egz. książek na adres Sekretarza Kapituły Konkursu:

dr hab. prof. nadzw. Jakub Swacha

Katedra Informatyki w Zarządzaniu

Uniwersytet Szczeciński

ul. Mickiewicza 64

71-101 Szczecin

 

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 17 maja 2020 r. w Warszawie w ramach Gali Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.

 

Zapraszamy do zapoznanie się z regulaminem Konkursu.

 

Rada Naukowa uczciła Jubileusz 80-lecia prof. Kisielnickiego

W dniu 28. listopada 2019 r. w Warszawie, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczystość jubileuszu 80. urodzin prof. Jerzego Kisielnickiego, członka-założyciela Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

W uczczenie tego wspaniałego Jubileuszu włączyła się także Rada Naukowa PTI. Stosowny list gratulacyjny odczytał Jubilatowi osobiście przewodniczący Rady, prof. Zdzisław Szyjewski.

Tego samego dnia odbyło się dziewiąte posiedzenie Rady III kadencji. Szczegóły na stronie sprawozdań.

 

Wręczono Nagrody Laureatom Konkursu na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną 2019 roku

14 września 2019 r. w Białymstoku wręczenia nagród laureatom tegorocznej edycji Konkursu Polskiego Towarzystwa Informatycznego na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną 2019 roku.  

 

Laureaci Konkursu 2019 

 

Nabór zgłoszeń na przyszłoroczną edycję Konkursu rozpocznie się w styczniu 2020 r. Zapraszamy do zgłoszeń Autorów i Wydawców szczególnie wartościowych polskich publikacji książkowych z zakresu informatyki i jej zastosowań, które zostały wydane nie wcześniej niż w 2019 roku.

 

Rada Naukowa obradowała w Białymstoku

Dnia 13.9.2019 r. w Białymstoku odbyło się 8. posiedzenie Rady Naukowej III Kadencji. Poświęcono je ustaleniom dot. konkursu na Książkę Informatyczną Roku 2020 i problemom certyfikacji informatycznej.

Szczegóły na podstronie sprawozdań RN.